úterý 18. října 2016

Projekt Živá zahrada běží!

Přečtěte si krátkou reportáž o průběhu projektu Živá zahrada! 
"Jen co jsme se na internátě v září rozkoukali, začali jsme opět pracovat na projektu Živá zahrada. Tento projekt je podpořen z programu Mládež kraji – Jihomoravský kraj, který realizuje Jihomoravská rada dětí a mládeže za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Jihomoravského kraje.
Nejprve jsme si rozplánovali nákupy nářadí, pomůcek, materiálu na zhotovení schodů, dřeva na krmítka, domečky pro živočichy a tak podobně. Na některé nákupy jsme se vydali společně, protože se držíme hesla „ Víc hlav víc ví“.
Úkol jsme si dali docela velký, proto po celou dobu uvítáme každou pomocnou ruku. V rámci dobrovolnického projektu 72 hodin jsme se pustili do budování kamenných schodů, podílelo se na nich 15 dobrovolníků, s nadšením se přidali naši kluci zedníci a pan učitel odborného výcviku Vladimír Pazour na nás dohlížel po technické stránce. Po stránce organizační akci řídila vychovatelka Iva Mlaskačová a občerstvení zajišťovala vychovatelka Dagmar Vachová. Vymýtili jsme náletové dřeviny, vyčistili celý pozemek, kde úpravy realizujeme.
Počasí nám příliš nepřálo, ale vzhledem k tomu, že jsme měli stálý přísun teplých nápojů a drobného občerstvení, které jsme nakoupili z dotace klubu Asociace středoškolských klubů České republiky, tak všichni pracovali s nadšením do poslední chvíle.
Navštívily nás děti z MŠ v Bosonohách s paní zástupkyní ředitelky Zdenkou Bendovou, pomohly nám s umístěním ptačích pítek, která naši ubytovaní tvořili již během září. Tímto jsme zahájili naši plánovanou dlouhodobou spolupráci. My se zúčastníme akce MŠ Uspávání přírody 1. 11. 2016 a pomůžeme dětem s výsadbou stromků na jejich zahradě 8. 11. 2016.
Nyní nás čeká ještě výsadba okrasných rostlin, umístění kamenů v terénu a pak se vrhneme na tvorbu dřevěných krmítek, budek a hmyzích hotelů.
Ani pak naše práce nebude u konce, protože smyslem projektu je nejen vybudovat ale i udržet vhodné místo pro živočichy a relaxaci ubytovaných." 


Více povídání i fotek najdete na https://www.facebook.com/SkolaBosonohy/