úterý 15. září 2015

Školení podzimního kola projektu Iniciativy mládeže v Jihomoravském kraji

Předposlední zářijový víkend se uskuteční již druhé školení v rámci projektu Iniciativy mládeže v Jihomoravském kraji. Tentokrát to bude v Ochozi u Brna na Kaprálové mlýně. Školení je určeno všem, kteří se zapojili do druhého kola projektu a zaregistrovali svůj nápad na webových stránkách. Do uzávěrky se nám sešlo 13 zajímavých projektů, na které je určeno téměř  400 000,- Kč !Termín: víkend 19. – 20.9.2015
Místo: Kaprálův mlýn, Ochoz u Brna
Přihlašování: prostřednictvím Doodle http://doodle.com/poll/3wcyc2cxewr7y345 do čtvrtku 12 hodin, viz informace na konci textu.
Doprava: autobusy linky 201 z Brno-Stará Osada směr Křtiny a Jedovnice nebo 202 z Brno-Stará Osada směr Hostěnice. Výstupní zastávka Ochoz u Brna, Říčky, rozcestí, je na znamení. ZDE
Po vystoupení pěšky dolů po žluté značce (10 – 15 minut). Autem je možný příjezd až na místo směrem od Brna přes velkou Klajdovku, průjezd Ochozí u Brna (směr od Jedovnic) je uzavřen. Za parkování se vybírá poplatek 100 Kč/víkend. Další variantou je autobus linky 701, který jede v Brně od Tesca z Úzké na zastávku Mokrá-Horákov, Mokrá (vystoupíte ZDE ), odkud je to pěšky 45 minut, vhodný spoj však jede v 7.08. Nemusíte přejíždět z brněnského nádraží na Starou Osadu, ale pak je to pěšky dál. V obou případech budete potřebovat jízdenku na tři zóny, kdo má šalinkartu na 100+101, doplatí jednu zónu. Jízdné neprolácíme.
Začátek akce v sobotu v 9 hodin (ze Staré Osady musíte jet 8.11 hod), je možné přijet již v pátek 10.9. večer, pokud to dopředu nahlásíte! Strava je zajištěna od sobotní dopolední svačiny po nedělní oběd. Kafařům bude k dispozici samoobsluha s kasičkou. Máte-li nějaké stravovací omezení (bezlepek, vegetariáni), je zapotřebí to uvést do přihlášky. Ukončení je plánováno na neděli v 16 hodin. Termín obhajob se dozvíte o víkendu, předpokládáme, že bude na výběr ze dvou termínů, ale na sepsání a zaslání projektu moc času nebude. Základ projektu byste si měli odnášet již v neděli.
Kapacita školení je cca 20 osob, je zapsáno 13 projektových záměrů. Za každý tým mohou přijet dva lidé, není nutné, aby mezi nimi byl vedoucí akce, ale je to žádoucí. Účast alespoň jednoho zástupce týmu je téměř povinná, bez účasti na školení se vaše šance značně snižují (informace ze školení nebudou publikovány). Budete potřebovat přezůvky do budovy, vlastní spacák (stačí letní) a pánové karimatku (k dispozici je 16 postelí bez lůžkovin, kdo bude navíc, musí spát na zemi – při prvním školení jsme vyčerpali většinu rozpočtu). Pokud nebude pršet, můžeme strávit část dne venku, vezměte si pohodlné a přiměřeně teplé oblečení na ven. Hodit se bude baterka. Hrajete-li někdo na kytaru, vezměte ji sebou, sobotní večer bude volnější. Můžete si sebou vzít notebook (ale není to nutné, obejdete se bez něj), poznámkový blok a něco na psaní.
Cílem akce je provést vás projektovým cyklem od nápadu až k jeho realizaci a vyúčtování. Finanční prostředky vnímáme jako prostředek pro naplnění tohoto cíle. Projekt musí být realizován a vyúčtován do konce roku 2015.
Přihlašování. Je zapotřebí se přihlásit, strava bude objednána pro přihlášené do čtvrtka 12 hodin. Přihlašujete se prostřednictvím Doodlu, kde do jména napište svoje jméno a začátek názvu (nebo zkratku názvu) vašeho nápadu, jak jste ho napsali při registraci. Pokud se hlásíte dva z jednoho týmu, přihlaste se každý samostatně (jeden řádek = jedna osoba, stejný název nápadu). Pokud nebudete po celou dobu (což si nepřejme, ale dokážeme to pochopit), napište do komentáře, na které jídlo (kdy) nebudete. Případné změny, omluvenky těsně před akcí volejte (pište SMS) na tel. 724 996 200 – Ivo Brzobohatý – Ještěr
Pro komunikaci účastníků prvního kola byla vytvořena skupina na Facebooku, můžete se do této skupiny přidat.
Na setkání se těší za Jihomoravskou radu dětí a mládeže
Ještěr, Klára, Frodo a možná i další.

Přihlašování na Projektové školení Mládež kraji - Jihomoravský kraj, podzimní kolo. Přihlašujete se jménem a začátkem názvu svého projektu (nápadu).
DOODLE.COM