neděle 17. května 2015

Projekt Iniciativy mládeže v Jihomoravském kraji se rozjíždí!

Tisková zpráva
Mladí mají možnost uskutečnit své nápady. Přispěje jim kraj a ministerstvo

Brno – Stačí přijít s nápadem a nebát se ho uskutečnit. Jihomoravská rada dětí a mládeže (JRDM) dává mladým lidem z jižní Moravy možnost aktivně se zapojit do svého života. Projekt Iniciativy mládeže v Jihomoravském kraji je určen neformálním skupinám, přihlásit svůj nápad tak může v podstatě jakákoliv parta kamarádů. Na svůj plán pak mohou mladí lidé díky projektu dostat příspěvek až 40 tisíc korun. Celkem je k rozdělení téměř milion korun, o náklady se podělilo ministerstvo školství spolu s Jihomoravským krajem.

Nápad by byl, ale prostředky chybí? Mladí lidé z jižní Moravy už tento problém řešit nemusí. Jihomoravský kraj a ministerstvo poslali Jihomoravské radě dětí a mládeže celkem milion korun na podporu iniciativ mládeže. „Projekt  běží v Jihomoravském kraji první rok a zda ho po předchozím pilotním provozu v Moravskoslezském kraji podpoří MŠMT i v dalších krajích nebylo dlouho jasné. Jsme velice rádi, že Jihomoravský kraj zareagoval velmi vstřícně na naši žádost podpořit Iniciativy mládeže v Jihomoravském kraji stejnou částkou,“ uvedl předseda Jihomoravské rady dětí a mládeže Dalimil Toman.   

Zapojit se může mládež ve věku mezi 15 až 26 lety, jeden z nich musí být plnoletý. Neformální skupiny minimálně čtyř mladých lidí teď mohou do 26. května přihlašovat svoje nápady, z nich potom komise vybere ty, které podpoří částkou od pěti do 40 tisíc korun. „Ti, kteří zapojí do projektu, nepotřebují  být součástí žádného spolku ani sdružení, stačí, když alespoň jeden bude starší 18-ti let. Součástí je i vzdělávací seminář, kde se naučí sepsat a naplánovat průběh svého projektu,“ řekl Toman.

Principem projektu je, aby mladí lidé svůj nápad sami navrhli, zrealizovali a uměli ho obhájit. Jejich činnost se může zaměřovat na kulturu, sport, životní prostředí, lidská práva, volný čas, zdravý životní styl, sociální oblast, případně jinou důležitou oblast veřejného života.


Podrobnější informace poskytne: Mgr. Klára Sedlaříková 776 096 509


Více o projektu na webu: http://jihomoravsky.mladezkraji.cz/