pondělí 13. dubna 2015

Jarní brněnský vývar

Nenechte si ujít jarní kolo Brněnského vývaru a pomozte vybrat ten nejzajímavější projekt!KDY:
15. dubna 2015, 19:30
KDE:
Impact HUB Brno, Cyrilská 7 Brno, http://www.hubbrno.cz/kontakt/
Co:
Jarní kolo Brněnského vývaru soutěže zajímavých nápadů pro Brno - Brněnský vývar, kde o vítězi rozhodují hlasy diváků. Jediná crowdfundingová akce naživo v Brně.
Aktuální informace: https://www.facebook.com/events/957382840938801/

Během večera budou soutěžit čtyři projekty. Autoři projektů budou mít na představení svého záměru 10 minut a prostor k otázkám dostane i publikum. Projekt, který získá nejvíce hlasů od diváků, si odnese vybranou částku ze vstupného. Čekání na výsledek zpestří pohoštění diváků i tvůrců soutěžících projektů polévkou a večer zakončíme party s DJem.

Kdo:

Čtyři vybrané projekty, které budou soutěžit o přízeň Brňanů:
•    CUT&SEW: je tým zapálených dobrovolníků působících v neziskovém prostoru Industra. Pracují na vytvoření sdílené šicí dílny, ve které budou moci tvořit úplní začátečníci, hobby tvůrci i profesionálové.
•    TRNITÁ ZAHRADA: záměrem projektu je vybudovat městskou komunitní zahradu v opuštěné oblasti Trnitá, která se nachází v Jižním centru. Myšlenka se opírá o podporu samozásobitelství členů, osvětu, vzdělávání, kolektivní participaci, sounáležitost a identitu s místem, půdou a produkcí potravin. Páteří a hlavním cílem je produkce ovoce, zeleniny, bylinek a květin, které by byly pěstovány členy komunitní zahrady.
•    AMARO RECORDS: jde o projekt neziskové organizace IQ ROMA servis, který je založený na vytvoření komunitního centra pro děti a mládež z vyloučené lokality na místě bývalé herny. Centrum bude tvořeno nahrávacím studiem a menším kavárenským prostorem. Jako takové se má stát místem, na kterém budou mladí lidé aktivně participovat a stát se tak i pozitivními vzory pro své komunity.
•    COUPLEBUILDING: Couplebuilding je série seberozvojových workshopů pro páry. Nabízí příležitost rozvíjet zdravý vztah a investovat do něj v době, kdy se mu daří. Couplebuilding pomáhá lidem zaměřit se na úžasňáckou část sebe samých, svého partnera a jejich vzájemného vztahu. Uvědomit si ji, kultivovat ji a pečovat o ni.

Cílem akce Brněnský vývar je dát potřebný impuls neformálním skupinám nebo spolkům k realizaci zajímavých projektů, které oživí Brno či pomohou potřebným dílem k dosažení snů a posunou život v Brně vpřed. Výhodou Brněnského vývaru je, že nejde o grantovou soutěž se zbytečnou administrací. Vše záleží na schopnostech autorů projektu zaujmout publikum a v daném čase jim představit svůj záměr. Základem je živý kontakt žadatelů a přispěvatelů, čímž Brněnský vývar boří aktuální bariéry internetových sítí a posiluje osobní zapojení do života ve městě, ve kterém žijeme.

Brněnský vývar pořádá neformální skupina ve svém volném čase na neziskové bázi. Do organizace vývaru investujeme vlastní prostředky i čas, nevyužíváme veřejných zdrojů nebo grantů. Hlásíme se k inspiraci www.detroitsoup.com a zejména prvním českým "vývarem" - Pražským. Více informací o akci a pořadatelích na 
http://www.vyvary.cz/ .