středa 13. února 2013


Malá energetická akademie – RVVZ Mikulov

RVVZ (Regionální velká výměna zkušeností) se letos poprvé koná v Mikulově v termínu 1.-3.3.2013 a ponese se v duchu motta „… buďme výběr z bobulí“.. Akce je určena pro všechny oddílové instruktory a vedoucí od 15 let výše. Mimo zajímavých přednášek Vás čeká spousta zábavy v podobě koncertů místních kapel, exkurze do vinařství, minipivovaru či po Pálavě a samozřejmě skvělá atmosféra, výborné jídlo a vyhlášení vítězů 3.stupně soutěže Malá energetická akademie. Neváhejte a přijeďte.
Volnočasoví vedoucí a pedagogové z jižní Moravy nebudou muset letos cestovat na vzdělávací akci do jiných regionů, od Vysočiny si ji totiž na jeden rok vypůjčily organizace z Mikulova. Naopak přátelé z Vysočiny mají možnost vydat se za hranice svého kraje a poznat jižní cíp republiky, ideální i pro výpravy a pobyty s dětmi.
Jako logo zvolily pořádající organizace – sdružení 7 DNÍ a místní oddíly Junáka – hrozen, který má charakterizovat město pod Pálavou i symbolizovat zráním lidské osobnosti k lepšímu. V tomto zrání může všem pomoci i víkendová akce plná seminářů, workshopů, přednášek, her, exkurzí a zajímavých doprovodných aktivit, kde načerpají nové dovednosti i elán do další práce s dětmi a mládeží.
Zájemci se dozví další podrobné informace na www.rvvz-vysocina.cz.
Už nyní se ale mohou všichni těšit na nabídku rukodělek,  pohybových aktivit, různých her, žonglování, ne zcela známý sport lacrosse aj… Začínající vedoucí budou moci čerpat inspiraci také na programu o tom, jak zapojit do her s mladšími dětmi angličtinu, ekologická témata, co je to zážitková pedagogika, jak dobře propagovat svou práci v médiích, učit se vytvořit plakát na akci a co znamená mít „dobré fotky“. Pokročilí se mohou hlásit do programů o tom, jak komunikovat s úředníky na radnicích a kontrolami, diskutovat o výchově ve volném čase nebo rozdílech ve formálním a neformálním vzdělávání.
Kromě všeho jiného budeme v sobotu 2.3.2013 ve 13h vyhlašovat první tři vítěze z každé kategorie v soutěži Malá energetická akademie na které budou čekat jak odměny, tak i možnost zúčastnit se programu dle jejich výběru. Během celé soboty bude možné navštívit stánek Malé energetické akademie a po splnění jednoduchého úkolu získat i malou odměnu.
A protože se RVVZ koná poprvé v Mikulově, vinařském městě pod Pálavou, připravili jsme i programy o folklóru a lidových tradicích, exkurzi do vinařství ale i do nového místního minipivovaru, prohlídku města s návštěvou obřího sudu na zámku, eko-exkurzi na Pálavu s pracovníkem ekocentra a hlavně tematický upomínkový předmět – vinnou skleničku s logem RVVZ Mikulov 2013. „Tak si pro ni přijeďte, tu jinde nezískáte!“
Sponzor akce a ceny věnovala společnost:
Barbora Hejlová, administrátor soutěže za Jihomoravský kraj