středa 13. února 2013


Malá energetická akademie – Bouch bouch VozembouchRoverský Vozembouch již po 19.

Dospívající skauti a skautky se již po 19. sešli na brněnské hudební soutěži Vozembouch. Své síly změřili v sobotu 26. ledna v prostorách hudebního klubu Leitnerova. Výkony čtyřicítky soutěžících hodnotila odborná porota, vítězství a s ním i putovní vozembouch si odnesla skupina Orange Chords ze skautského střediska A JE TO! Brno.


„Každý ročník má nějaké téma.“, vysvětlila Věra Špičáková, vedoucí organizačního týmu. „Pomáhá nám sjednotit jednotlivá vystoupení, protože výběr skladeb je ponechán na soutěžících.“ V minulosti se tak třeba diváci dozvěděli něco o největším Čechovi (Cimrman v říši hudby), letos nám kapely sdělily, jak přežily konec světa. S tímto tématem si pohrávala i dvojice moderátorů, která vystupovala v rolích superhrdinů, jež svět zachránili.


Kromě tématického vystoupení předvedla každá skupiny dvě soutěžní písně. Porota neměla hodnocení vůbec jednoduché, protože se lišila jak velikost kapel (od 3 do 15 muzikantů) tak hudební žánry. Na pódiu zněl samotný klavír, úderný rokenrol ale i zpěv bez doprovodu nástrojů.


Před závěrečným vyhlášením výsledků jsme měli možnost odměnit první tři místa z každé kategorie cenami za 2.stupeň. V tomto stupni soutěžící získávali ručníky, reflexní pásky a deskové hry.
Závěrečné vyhlašování výsledků doprovázel mohutný potlesk. Bylo vidět, že skauti a skautky věnovali nácviku spoustu času a úsilí. Za odměnu si účastníci odnášeli památníčky a diplomy, vítězové pak navíc putovní vozembouch a skleněné sluníčko vyrobené pro tento ročník, které jim zůstane v klubovně. Porota se rozhodla udělit i jednu zvláštní cenu za „výprask rapu“, při kterém sál burácel smíchy.

Sponzor akce a ceny věnovala společnost: 

www.energeticka-akademie.cz

Barbora Hejlová, administrátor soutěže za Jihomoravský kraj