pátek 8. června 2012


Galerijní tramvaj a 20 tisíc dětí na letních táborech Pionýra

Tyto dvě věci propojil neziskový projekt Dopravního podniku města Brna svou dlouhodobou nabídkou na prezentaci sdružení i jednotlivců. Během měsíce června tak můžete nastoupit a něco se dozvědět na pravidelných linkách MHD, které postupně projedou celé Brno.

Celá výstava poukazuje na fakt, že s organizací Pionýr, druhou největší svého druhu v ČR, jezdí na tábory na 20 tisíc dětí a jenom z jižní Moravy se děti a jejich vedoucí vypraví letos na více jak 50 letních táborů. Tato činnost patří v Pionýru k tradičním a může se chlubit mnoha úspěchy a dobrými referencemi.

Výstava prezentuje kromě samotné organizace Pionýr a nabídky mnoha jednotlivých oddílů i projekt dobrytabor.cz. Tento projekt vznikl za účelem pomoci rodičům při výběru pobytu pro své děti. Zejména rodiče, kteří nemají žádné zkušenosti, by se měli řídit několika základními pravidly. Pionýr je shrnul do tzv. osmera dobrého tábora. Michal Kubeš, organizátor projektu galerijní tramvaje, říká: „Základním kamenem každého tábora je kvalifikované a zkušené vedení, které pak může garantovat i další body jako zajímavý program, bezpečnost nebo vhodné podmínky pro pobyt dětí“. Například pionýrské tábory i tábory jiných větších sdružení (např. Skaut) připravují a vedou osoby s odpovídající kvalifikací akreditovanou Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy.

Galerijní tramvaj je označena na bocích bannery s logem Pionýra (vlaštovka) a heslem dobrodružství na míru. Uvnitř jsou po celé tramvaji plakáty s nabídkou oddílů Pionýra na své letní tábory, najdete tu oddíly Vlčata, Tulák, Pegas, Vinohrady, Vlci, Zeměpisná společnost nebo Černý delfín. Některé plakáty jsou věnovány informacím z projektu dobrytabor.cz a také sdružení Pionýr a aktuálním informacím o něm.

Projekt dopravního podniku umožňuje pravidelně prezentaci mnoha neziskových organizací i jednotlivců. Výstavy trvají zpravidla měsíc a potkat tu můžete od fotografií studentů, prezentaci činnosti Lužánek a dalších občanských sdružení, až po charitativní projekty.

Kontaktní osoba: Petr Hloušek, tel. 602 563 061