úterý 15. května 2012


Jsi mladý, zeptej se!

Ve středu 16. května 2012 od 10:00 do 16:00 se ve Skryté ulici (mezi Českou a Veselou) uskuteční brněnský happening k celoevropské kampani „Information right now! Young people are asking“. Tato akce proběhne ve všech státech Rady Evropy a jejím posláním je v prvé řadě ukázat mladým lidem jejich práva, především právo na informace.

Akce chce mladým lidem představit informační služby pro mládež a zvýšit povědomí o informačních centrech pro mládež po celé Evropě.
Během dne budou mít návštěvníci příležitost vyzkoušet si soutěž v bungee runningu (běh na gumě) přímo v centru Brna. Ti zvídavější mohou soutěžit například ve vyhledávání informací. Po celou dobu jim budou k dispozici pracovníci Informačního centra pro mádež, které se zde nachází.

„Jsme připraveni odpovědět na všechny otázky, které mladé lidi zajímají. Nejčastější dotazy se týkají práce, brigád, cestování, studia v České republice i v zahraničí. Abychom byli mladým brňanům co nejblíže, přestěhujeme se na jeden den za nimi přímo na nejrušnější ulici v Brně“ , říká Pavel Zdráhal, Vedoucí informačního centra pro mládež v Brně.

Akce se koná pod záštitou senátora Richarda Svobody a starosty městské části Brno – střed Libora Šťástky.

Informace pro editory:
Asociace středoškolských klubů České republiky, o.s. (ASK ČR) je nestátní nezisková organizace, působí celostátně s ústředím v Brně. Posláním ASK ČR je výchova a vzdělávání ve volném čase, především středoškolské mládeže, které naplňuje především činností v klubech fungujících na dobrovolnické bázi. ASK ČR je držitelem čestného titulu „Organizace uznaná MŠMT pro oblast práce s dětmi a mládeží” na období 2011 - 2015.

Informační centru pro mládež (ICM) poskytuje bezplatné, nestranné, nezávislé a objektivní informace dle Charty ERYICA.Informace jsou především pro mládež do 26 let. Velkou oblastí námi poskytovaných informací jsou ty, které se týkají studia, cestování, dobrovolnictví a podobně v rámci české republiky i EU. ICM je od roku 2010, jako jediné na Jižní Moravě, držitelem certifikátu MŠMT.

Informace o kampani http://www.informationrightnow.eu/

Kontakt:

Pavel Zdráhal
vedoucí ICM
telefon: 777914588
mail: pavel@zdrahal.cz