čtvrtek 19. dubna 2012

Skauti oslaví 100 svojí existence

Na svátek svého patrona sv. Jiří si skauti v úterý 24. dubna připomenou 100 let od vzniku skautingu v českých zemích.
Stoleté výročí si připomínáme celý rok, ale nejvíce akcí se uskuteční na svátek našeho patrona.
V Brně si skauti připomenou 100 let svojí existence v českých zemích krátkým happeningem na náměstí Svobody. Průběh happeningu má být překvapením a proto můžeme pouze prozradit, že by se měl odehrát někdy kolem 16,30 a nebude dlouhý.  Jeho závěr bude na Šilingrově náměstí u pamětní desky Velena Fanderlika, kam se skauti přesunou průvodem z nám. Svobody.
Na rozdíl od jiných míst v ČR nechystají na tento den žádnou větší akcí, protože největší  akcí brněnských skautů bude až úplná tečka za ročními oslavami. Otevření Kaprálova mlýna 1. září 2012.
Kaprálův mlýn je jeden z největším skautských projektů - rekonstrukce historických budov mlýna v údolí Říčky v Moravském krasu,  ale současně v těsné blízkosti Brna, kde vyrůstá  středisko ekologické výchovy určené středním školám a dětským organizacím.
"Otevřením a provozováním střediska ekologické výchovy chceme vykročit vstříc druhému skautskému století, o kterém předpokládáme, že bude podobně složité jako to minulé. Podobně, jako se naši předkové potýkali s totalitními režimy, budou se naši nástupci muset vypořádat s úbytkem neobnovitelných zdrojů a znečištěním životního prostředí." uvedl  Ivo Brzobohatý, člen projektového týmu Kaprálova mlýna.

Další informace
Kontaktní osoba: Ivo Brzobohatý, tel. 724 996 200
www.kapraluvmlyn.cz - web projektu SEV Kaprálův mlýn
www.brno.skauting.cz - web brněnského skautingu
http://www.facebook.com/skaut100za100 -FB stránka 100 let za 100 dnů