pátek 9. března 2012

Školení nových vedoucích mládeže - republikový kurz v ÚHŠ Jánské Koupele

            V termínech 3. - 5. 2. 2012 a 2. - 4. 3. 2012 jsme se sjeli ze všech koutů Moravy do Jánských Koupelí na školení Nových vedoucích mládeže SH ČMS. Kurzu se zúčastnilo 25 bratrů a sester ze sborů Proskovice, Kobeřice, Střížova, Velký Týnec, Topolany u Olomouce, Kravaře, Otnice, Hladké Životice, Dvorce, Rostěnice, Zábřeh, Staré Hamry a Horní Moštěnice. Celé školení probíhalo pod hlavičkou OSH Vyškov a vedením Jitky Fabianové, Mgr. Jany Urbancové a Ing. Iva Adámka.
První den jsme se seznamovali formou různých her, které v budoucnu můžeme využít i v dětském kolektivu. Po zbytek prvního víkendu jsme byli školeni v oblasti základních dokumentů SH ČMS a administrativy kolektivu MH, což znamená evidence kolektivu mladých hasičů, stanovy, právní forma, vnitřní předpisy, dotace, pojištění, bezpečnost a historie….
A také jsme si měli možnost projít celý areál ÚHS, který je k dispozici po celý rok nejen ke školením, ale i k rekreacím, táborům a soustředěním.
Druhý víkend jsme se opět sešli v plném počtu. Na pořadu byla zdravověda, psychologie, pedagogika a směrnice hry Plamen a soutěží Dorost.
Absolvovali jsme i výlet do nedaleké restaurace Holubice, který proběhl místo výšlapu na vyhlídku, která je postavena nad moravickým údolím a z které je nádherný výhled na areál hasičské školy viz. www.uhs.cz.
           Během obou víkendů probíhalo školení zábavnou formou. Z celého školení jsme si odvezli plno zážitků, nových poznatků a mnoho informací, které nás povzbudí do další práce s dětmi a věříme, že díky tomuto kurzu budeme ve vedení kolektivu všichni úspěšní.
           Tímto chceme poděkovat ÚSH v Jánských Koupelích za pěkné a příjemné ubytování, chutnou stravu a hlavně lektorům, kteří nám ukázali, jak pracovat s dětmi a předali nám své zkušenosti a poradili kam se obrátit v našem dalším úsilí za zdokonalováním se naší práce vedoucího s dětmi.

                                                                 Za kurz NVM 2012 tým Ukazováčků J