středa 21. září 2011

Tulácká oslava narozenin! Dne 24. 9. 2011, Brno – Volnočasový oddíl 34. PTO Tulák slaví své 30. narozeniny. Právě to můžete vidětv sobotu v SVČ Lužánky na Lidické.

Tulák působí v Brně řadu let a za tu dobu jím prošlo přes  600 dětí a vedoucích. Po celou dobu své existence se snaží především dávat volnému časů dětí smysl, připravovat je na život, dává všem příležitost cestovat, hrát si, sportovat a získávat přátele, mnohdy na celý život.
Oddíl byl založen roku 1981, tehdy ještě při ZŠ Hakenova (dnes Milénova) a registrován pod jménem TOM (turistický oddíl mládeže) u Československého svazu tělesné výchovy. Z Brna Lesné také pocházela většina dětí i vedoucích. Hlavním cílem bez ohledu na politiku bylo vždy umožnit dětem vyrazit z města ven, hrát hry a poznávat dobrodružství. Tím hlavním v životě oddílu byly a jsou letní tábory, které se konají tradičně v krásné přírodě České Kanady nedaleko Slavonic. Dolní Bolíkov se stal pro mnoho Tuláků druhým domovem.

V současnosti se oddíl schází pravidelně ve své klubovně na Lesnické 44 v Černých Polích, má na 40 dětí a 12 mladých instruktorů i zkušených vedoucích. Je součástí Sdružení pionýrských tábornických oddílů v Brně (SPTO) a aktivně se účastní všech společných akcí. „Dnešní doba je velmi rychlá a neustále se mění, my se držíme našich tradic a hodnot jako například přátelství a příroda, hlavním stavebním kamenem všeho je pro nás hra a samozřejmě jdeme s dobou a jsme moderním oddílem,“ říká Ing. Petr Hloušek, vedoucí oddílu.
Chceme pozvat na oslavu našich narozenin nejen všechny současné a bývalé členy, ale i rodiny s dětmi, které se chtějí podívat, jak takový oddíl funguje, jak se vyvíjí a žije. V září probíhá i nábor nových členů do oddílu, tak rádi uvítáme děti od 6 let a odpovíme na vše, co by mohlo jejich rodiče zajímat.
Více informací je možné najít na webu www.tulak.org, kde probíhá i přihlašování a objednávka výročního trička.

Petr Hloušek
tulak@tulak.org
tel. 602 563 061