pátek 5. prosince 2008

LIŠÁK - Lipková instruktorská škola

Mít, nebo být - vlastnit, nebo žít?
A jak to vyvážit?
Lze vzdorovat konzumu a nebýt za křováka?
Nevěřte jen myslivcům a dejte na Lišáka!


NOVÁ SETKÁNÍ

Lišák zve vedoucí dětských kolektivů z rozmanitých mládežnických organizací. Je pro vás, kteří už máte trochu praxe a chcete pro další činnost eko-inspiraci.

LIŠÁCKÁ EKOLOGIE
Ohrožením životního prostředí se často straší. Jak ale dělat radostnou ekologickou výchovu - tak, aby děti bavila? Hledání vztahu k přírodě může být dobrodružství, hra, zážitek, radost z objevování, dobrý pocit z porozumění, potěšení z dobrého činu pro přírodu. Jak na to? Od Lišáka získáte spoustu praktické i metodické inspirace. Připravíte s ním celotáborovou hru, víkendovku, celoroční program nebo vymyslíte, jak "ekologizovat" vaši klubovnu.

TÉMATA NÁM BLÍZKÁ
Lišák poradí, jak můžeme konkrétně my, oddíly dětí a mládeže, prospět přírodě a životnímu prostředí. Ukáže možnosti i zapeklitosti šetrného chování doma, v klubovně nebo na táboře. A taky doporučí cenné přírodní lokality v Brně a blízkém okolí, kam se lze s dětmi snadno vypravit.

KRITICKÉ MYŠLENÍ
Co je eko, co je bio, co je přírodě blízké, co škodlivé, co důležité a co zbytečné? Mění se klima Země? A co my s tím? Co zmůžeme my a co děti? Má smysl třídit odpad (i u nás v Brně, kde máme spalovnu)? Umíme klást dobré otázky a hledat správné odpovědi? Čeká vás s Lišákem kopa informací i kritická diskuse o globálních změnách klimatu a třeba také o našem vztahu ke zvířatům.

KDY KDE ZAČ
Lišák 2009 = večer 4. 3. + víkend 20.-22. 3. + víkend 24.-26. 4. + večer 12. 5. + interaktivní e-learning od února do května. Absolventi kurzu obdrží certifikát. Lišáka pořádá Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání, Brno, Lipová 20.
Koná se v Brně a okolí, účastnický poplatek činí 1260 Kč (po domluvě možnost slevy pro studenty).
PŘIHLASTE SE A PTEJTE SE
Na www.lipka.cz/lisak si stáhněte přihlášku a pošlete vyplněnou na lisak@lipka.cz - nejlépe hned a nejpozději 15. 12. 2008. Lisak@lipka.cz je připraven na vaše všetečné otázky.
Těší se na vás Lenka Kopáčová, Míša Chatrná, Jana Ištvanová.